ד"ר מיכל יערי – חוקרת מדינות המפרץ

משמשת פרשנית בתקשורת הישראלית והזרה לנושאים אלו. עוסקת בנושאים שלא מדוברים בדרך כלל בתקשורת הישראלית. בזכות סקרנותה ותשוקתה לדעת איך נראים באמת החיים של האזרחים במדינות המפרץ, היא חושפת את קהל המאזינים לסוגיות מרתקות, כמו: זוגיות בעולם הערבי, מקומה של הדת בחיי החברה, מאבקן של הנשים לזכויות, ועוד. בנוסף, הרצאותיה מלוות בקריקטורות וסרטונים שהופכים את הדיון למרתק וייחודי.

הרצאות לבחירה:

ישראל ומדינות המפרץ: עידן חדש ביחסים?
מהם הסיכויים לראות את מטוסו של מלך סעודיה נוחת בישראל? האם ישראל וסעודיה ימשיכו לשתף פעולה גם כאשר יפחת האיום האיראני? איזה מחיר ישראל תצטרך לשלם בשביל שלום עם מדינות המפרץ? עד כמה הסוגיה הפלסטינית מעכבת שלום בין ישראל לשכנותיה?


המזרח התיכון במשבר זהות
מדוע דווקא עכשיו החליטו מדינות המפרץ לחמם את היחסים עם ישראל? מה הוביל לשינוי הדרמתי במעמדן של הנשים במדינות ערב? כיצד משפיעה הירידה במעמד הממסד הדתי על חייהם של אזרחי מדינות ערב? מה יקרה למדינות המפרץ ביום שבו העולם לא ירצה עוד נפט?


הפנים האמתיות של הנשים במדינות ערב
כיצד משפיעות הרשתות החברתיות על מאבקן של הנשים לזכויות? מדוע ישנן נשים ערביות שמתנגדות למתן זכויות לנשים? מה הוביל להחלטת יורש העצר הסעודי לאפשר לנשים לנהוג?
מדוע דווקא בשנים האחרונות זוכות הנשים בעולם הערבי לשורה ארוכה של זכויות?


סעודיה – מדינה במשבר זהות
מהו סוד ההצלחה של יורש העצר הסעודי? כיצד הפכה סעודיה ממדינה עשירה למדינה עם מיליוני עניים?
כיצד הפכה סעודיה ממדינה אולטרה שמרנית, למדינה המובילה את המהפכה במעמדן של הנשים בעולם הערבי?


״האביב הערבי״: החלום ושברו
איך הצליח אדם אחד לחולל את המהפכה האזרחית הגדולה ביותר בתולדות המזרח התיכון? האם ״האביב הערבי״ הוא כשלון או סיפור הצלחה? האם צפוי ״אביב ערבי״ נוסף?
כיצד השפיע ״האביב הערבי״ על היחסים בין ישראל למדינות המפרץ?