איילת גינזבורג

מעצבת תהליכים מרתקים וחשובים בחייהם של אנשים. באמצעות כלים פרקטיים, שונים ומעניינים פותחת צוהר לעולמות תוכן רחבים ועוזרת לאנשים לנוע למחוזות חדשים.
מרצה, מנחת קבוצות מוסמכת, יועצת ומאמנת אישית. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מטעם אוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ומדע המידע.

הרצאות לבחירה:

שקרים רבותי שקרים: לא נעים להודות אך כולנו משקרים במהלך חיינו: נותנים מחמאה שלא לגמרי התכוונו אליה, מבטיחים שהבדיקה לא תכאב, מספרים ששלחנו את המייל אך שכחנו… שקר ורמאות הם חלק בלתי נפרד ממארג החיים של החברה האנושית.  אנחנו חייבים להאמין כדי לשרוד אך אנו גם חייבים לשקר כדי לשרוד ובו בזמן גם להרגיש אנשים בעלי מצפון ומוסר. בהרצאה מרתקת על שקר ואמת בחיינו נגלה מתי אנו משקרים פחות, האם לשקר יש יתרונות, עד כמה הסביבה משפיעה על היקף השימוש בשקרים, האם ילדינו דוברי אמת והאם ניתן לגרום לאנשים לרמות פחות, כמו כן, נחשף לקשר שבין אמת, שקר מצפון ומוסר בחיינו, באילו מצבים לא נזהה שקרים ובאילו נעשה בשקר שימוש והאם שקר מדבק.

התמודדות עם שינויים במאה ה-21 –  אנו חיים בעולם משתנה ללא הפסקה (עיינו ערך קורונה…) ועל מנת להסתגל ולפעול חובה עלינו להפשיל שרוולים ולאמץ חשיבה יצירתית וגמישות מחשבתית כאן ועכשיו. לא מספיק להנהן בהסכמה אלא חובה ללמוד להיות לא נורמלי בעולם לא נורמלי. על אף ההסכמה, באופן פרדוקסלי, רוב בני האדם מעדיפים את המוכר והידוע ומנסים להימנע משינויים וחדשנות. הפחד משתק, חוסר הוודאות מאיים והסביבה מנטרלת. ובכל זאת, בעידן בו אנו חיים,  חובה עלינו ללמוד להתמודד עם שינויים, לפתח אסטרטגיות חשיבה ולזהות ולנצל הזדמנויות במהירות. אם לא נפעל כך נהפוך לפחות ופחות רלוונטיים בכל מישורי

 

החיים. באמצעות כסף שגדל על העצים, קפיצה על רגל אחת וכף יד בת שבע אצבעות נבין שהמשאבים העומדים לרשותנו הם רבים ומרשימים, שחשיבה שונה היא חלק מחיינו (גם אם נדמה לנו שאנו לא מסוגלים לכך)  ושזה לא מספיק שיש לכם תוכניות ורעיונות השאלה מה אתם עושים איתם.

לדבר בלי לומר מילה –  שפת הגוף היא השפה השימושית, העתיקה והמדוברת ביותר בעולם. היא מספרת את כל מה שאנו רוצים לספר אך היא מספרת גם את כל מה שאנו לא רוצים לספר. כאשר מודעים לה ויודעים לפרש אותה נכון היא מספקת מידע רב, שימושי וחושפני על העומד מולנו ועל עצמנו. היא מהווה מראה ברורה של הרגשות שלנו וכאשר נדע להשתמש בה נכון נוכל באמצעותה להשפיע ולשנות את הרגשות, המעשים וההישגים בחיינו. כוחה, יכולותיה והבנתה של שפת הגוף מהווים כלים משמעותיים בחיינו. בהרצאה מרתקת, מעניינת וסוחפת נחשף לכוחה של שפת הגוף, כיצד היא מעבירה מסרים ומאפשרת לייצר כימיה. נבחן את הקשר בין שיווק ושפת גוף, השימוש בה בשדה הפוליטי, כוחה בשיווק ויחסים בין אנשים. עם הרבה הומור, קריצה לנעשה סביבנו וסקרנות גדולה נבין כיצד ניתן לעשות בה שימוש נכון  ככלי בסיסי באינטראקציה בין אנשים.